Úvodní stránka Fóra ŠKOLSTVÍ Další problémy

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  zš česká ves a poslední změna proběhla před 3 roky, 3 měsíci.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #667 odpověď

  dobiasova

  Narazili jste od zahájení nového školního roku na nějaký konkrétní problém (žáka) a jak jste ho řešili?

  #672 odpověď

  zš písečná

  Od zahájení školního roku jsme narazili na jeden konkrétní problém s žákem a řešili jsme ho standardním způsobem – vyšetření atd.

  Problém je trochu v rodičích, kteří sice souhlasí s vyšetřením dítěte, ale klidně se třeba dva měsíce neobjednají, což je teď jejich povinnost. Požádali jsme si také o přidělení asistenta pedagoga, čekáme dost dlouho a nevím, jestli počká taky asistent, protože průběžně potřebují asistenta ve více školách. Je to zdlouhavé. Sbíráme první zkušenosti.

  #673 odpověď

  zš mikulovice

  – nevím, jak je to v ostatních školách, ale my bychom potřebovali ještě 1 THP pracovnici, která by se nám starala o administrativu,

  – dále je velmi obtěžující přechodné období – musíme si dávat velký pozor, kdo nám jede po staru a kdo už po novu,

  – dále informace jsou stále ještě různé (jedeme na DVPP ohledně Inkluze a dostaneme jiné informace než od PPP – některé informace se různí, nejsou jednotné)

  #674 odpověď

  zš jeseník

  V praxi je nutné školit učitele a získávat kvalitní AP, aby dokázali všichni spolupracovat a zvládli situaci ve třídě. Na ZŠ nejsou speciální pedagogové a leckdy je to velmi náročné, protože učitel má vést práci AP a sám nemá zkušenosti. Škoda, že se více nevyužívá to, co tu fungovalo dřív. Speciální školství tu má tradici a školené pedagogy.

  #675 odpověď

  zš jeseník

  Největší problém je najít dobrého asistenta pedagoga za peníze, které to má dělat a s dovednostmi, které jsou potřebné. Také by se měli proškolit pedagogové na téma Jak pracovat s asistentkou.

  #721 odpověď

  zš javorník

  Dosavadní problémy naší školy:
  – byť máme ve škole 4 speciální pedagogy, kteří zajišťují předměty speciální pedagogické péče, nestíháme pokrýt potřebu. Určitě by nám pomohlo proškolit další, aby si doplnili patřičnou kvalifikaci – chybí nabídka DVPP.
  – máme problém s objednáváním žáků s odlišnými kulturními a životními podmínkami do PPP – veliká nespolehlivost rodičů (řešení sociálním pedagogem ve spolupráci s OSPODEM).
  – nedostatečné personální zajištění v PPP – dlouhé čekací doby na vyšetření. Momentálně potřebujeme vyšetřit minimálně 40 problémových dětí ohrožených školním neúspěchem, jde především o žáky s odlišnými kulturními a životními podmínkami.
  – ve třídách začíná stoupat počet žáků s 2. stupněm PO, určitě budeme žádat o asistenty pro třídu (při počtu 5 žáků a vyšším). Nesystémově se žádá z rozvojového programu a zatím netušíme jaké bude financování. Dosavadní zkušenost je špatná, AP nám přechodně pomáhal dofinancovat zřizovatel a spádové obce.

  Problémy zaznamenané z jiných škol – naše budoucí problémy:
  – schvalování úvazků AP k jednotlivým žákům vychází ze 40 hodin přímé práce na úvazek 1,00. Vůbec se nepočítá s nepřímou prací. (Kde je dle zákona možnost ředitele zvolit přímou práci AP od 20 do 40 hodin při plném úvazku?)
  – stanovování podpory ve formě AP se děje na dobu určitou, nejdéle však do konce stávajícího školního roku. Ze ZP vyplývá, že pracovní smlouva na dobu určitou nesmí být kratší než na jeden rok.

  #724 odpověď

  zš česká ves

  Problémy jsou s legislativním zaváděním společného vzdělávání a to bych se mohla rozepsat – úvazky, zařazení do platových tříd, pracovní smlouvy asistentů pedagoga; zajištění předmětů speciálně pedagogické péče, vykazování R-44,… Pokud jde o žáky, ty se snažíme v dobré víře úspěšně integrovat.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)
Odpověď na: Další problémy
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">